Affärsnätverk för kvinnor!

Vårt företagarnätverk vänder sig till kvinnor som tänker starta eller driver företag,
men också till dig som vill införskaffa mer kompetens och dela erfarenheter.
Tillsammans utvecklar vi vårt företagande och blir både bättre och
starkare inom de områden vi själva önskar.
Mjölby Företagscentrum står bakom nätverket och stöttar med olika insatser.

Vår ambition är att erbjuda både utbildning, mentorskap och möjligheter att mötas i vardagen.
Möjligheterna bestämmer vi tillsammans !

Kom med du också, ju fler vi är ju starkare blir vi !
Intresseanmälan finner du nedan…

Medlemmar 2016

Albackens Trädgårdsskafferi
Charlotta Helméus-Nyman
www.albacken.net

Alexandras Fotografier
Alexandra Öhman
www.alexandrasfotografier.se

ART 2 ART – JC
Josephine Carlsson
www.art2art-jc.se

Birgitta Bergeling
b.bergeling@gmail.com

Eva-Lotta Utbildningar
Eva-Lotta Ryd
www.evalottautbildningar.se
www.matforbarn.se
www.evalotta.info

Friska & Starka Företag
Lotta Svantesson
friskaochstarkaforetag.com

Green Venuee Hotels
Christina Landoff
www.venuehotels.se/

Gunilla Rech
gunilla.rech@lokalpost.se

Handelsbanken
Eva-Lotta Nilsson
evni04@handelsbanken.se
www.handelsbanken.se/mjolby

Hotell Miskarp
Ann-Christin Skyllmark
www.hotellmiskarp.se

Ylva Hjertstedt
www.hotellmiskarp.se

Hårhörnan
Gudrun Hallerfeldt
0142-347 73

Hästhov i Vimne
Åsa Bergman
www.hästhov.nu

KEFLY
Kerstin Flygh
kerstin@kefly.se
www.kefly.se

Kohn Hälsokonsulting
Eva-Lena Khon
www.kohnhalsokonsulting.se

KPMG
Maria Jonsson, auktoriserad revisor
www.kpmg.com

Kropps & Muskelharmonin Mjölby
Kerstin Björkegren
www.kerstinbjorkegren.se
kerstin.bjorkegren@gmail.com

ma-redovisning
Marianne Andersson
www.ma-redovisning.se

Massör
Martina Magnusson
magnusson_martina@hotmail.com
https://www.facebook.com/martinasmassageochhalsa

M.E.R-service
Ritningar & Företagsservice
Magdalena Ericsson
0727-150 130
magdalena@mer-service.se

Mjölby Kommun, C
Birgitta Gunnarsson
Birgitta.Gunnarsson@mjolby.se

Mjölby Kommun, Näringslivskontoret
Eva Rådander
Eva.Radander@mjolby.se

Naturligtvis
Leane Högberg
www.leane.se

Nyföretagarcentrum Västra Östergötland
Kristin Ericsson
www.nyforetagarcentrum.se/vastraostergotland

PE Sustainable Consulting
Pernilla Elving
www.pesustainableconsulting.se

Photomagica
Susanne Falk
www.photomagica.se

Santiana Consulting
Anna Sjöstrand
www.santiana.se
https://www.Facebook.com/santianaconsulting/

Seven Mind project consulting
Julia Ågerud
www.7mindpc.com
julia.agerud@7mindpc.com
Linkedin.com/in/7mindpc

Swedbank
Gunilla Hansson
www.swedbank.se

Östgöta Maskinservice
Marianne Gustavsson
www.ostgotamaskin.se

Östgötatidningen
Åsa Brage
www.ostgota.lokaltidningen.se